„Holmes ortografii”

konkurs ortograficzny.jpg

Uczniów kl. 4-7 zapraszam do udziału w nietypowym konkursie ortograficznym "Holmes ortografii". Uczestnik otrzymuje tekst dyktanda z błędami. Jego zadaniem jest odszukanie błędnie zapisanych wyrazów. Pomocą służy słownik ortograficzny.

REGULAMIN KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

„Holmes ortografii”

Cele konkursu:
-zainteresowanie uczniów ortografią
-doskonalenie umiejętności korzystania ze słownika ortograficznego

Forma konkursu:
Pisemna z wykorzystaniem słownika ortograficznego.

Adresaci:
Uczniowie kl. 4-7 Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach

Organizator:
Nauczyciel bibliotekarz i polonista - p. Agata Miazga

Zasady uczestnictwa i kryteria oceny:
Zadaniem uczestnika konkursu jest sprawdzenie poprawności otrzymanego dyktanda. Tekst dyktanda zawiera błędy ortograficzne. Uczeń powinien odszukać wszystkie błędy zawarte w dyktandzie i zapisać poprawną formę danego wyrazu. Podczas pracy można korzystać ze słownika ortograficznego. Za każdy znaleziony błąd uczeń otrzymuje 1 punkt. Osoba, która odszuka największą liczbę błędów w dyktandzie zdobędzie tytuł „Holmesa ortografii”. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w poszczególnych kategoriach wiekowych (kl. 4, 5, 6, 7).

Termin
Konkurs odbędzie się w dniach 19.01.22r. i 26.01.2022r. Chętni uczniowie zgłaszają się w podanym terminie (do wyboru) do biblioteki w godz. 12.00-15.00 i szukają błędów w otrzymanym dyktandzie.

Ustalenia końcowe:

• Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
  • Przystąpienie do Konkursu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystanie przez organizatora wizerunku i danych osobowych uczestników do celów promocyjno-dydaktycznych.

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU

Agata Miazga