CZYTAM Z KLASĄ

zdjęcie główne.png

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny klasa 1c

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 1c przystąpili do V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki.” Tegoroczna edycja pod kryptonimem NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI składała się z trzech modułów. Moduł I – „Bądź dobry dla ludzi”, moduł II „Bądź dobry dla zwierząt” i moduł III „Bądź dobry dla roślin.” Na początku dzieci wykonały klasową chmurkę Tosię, którą umieściły w klasowym kąciku czytelniczym. Następnie w założonych lekturnikach wpisywali i rysowali istotne zagadnienia dotyczące omawianej lektury. Udział w projekcie był świetną zabawą, dzięki której poprzez czytanie książek dzieci uczyły się troski o siebie, o innych, a także o wszystko, co je otacza. Realizując poszczególne zadania projektu uczniowie wykazywali duże zainteresowanie omawianym tematem, angażując się w wykonanie poszczególnych zadań projektu. Na zakończenie uczniowie klasy 1c otrzymali certyfikat ukończenia projektu, a także każdy uczeń otrzymał dyplom. Było super!