Finaliści konkursu Instalogik

instalogik.png

Konkurs InstaLogik, który odbył się w tym roku szkolnym, zgromadził liczne grono młodych pasjonatów matematyki i informatyki. V edycja tego wydarzenia, objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, była świadectwem rosnącego zainteresowania wśród uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

Konkurs, realizowany całkowicie online, przyciągnął 8909 uczestników z 1197 szkół z całej Polski, w tym z małych szkół w gminach wiejskich. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z programowaniem, zadaniami olimpijskiego typu i pojęciem poprawności programu.

Wśród finalistów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Ich osiągnięcia prezentuję na załączonych dyplomach.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i zapraszam do udziału w kolejnej edycji!