Konkursy "Każdego tyka matematyka"

zdjęcie główne.jpg

W ostatnim tygodniu kwietnia w związku z zakończeniem matematycznego projektu: „Każdego tyka matematyka”, sfinansowanego przez mBank rozstrzygnięte zostały konkursy matematyczne. Zadaniem dzieci było stworzenie własnej, oryginalnej pomocy do nauki liczenia, zakodowania obrazka, ułożenie wiosennego tangramu lub wykonanie własnego zegara. W sumie wpłynęło 16 prac. Jury w składzie p. Magdalena Przychodzeń, p. Elżbieta Potyra, p. Justyna Sygara, p. Karolina Korbus i p. Katarzyna Szczypa-Kowalik z każdego konkursy wyłoniło I, II i III miejsce. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Prace były bardzo pomysłowe i starannie wykonane- w związku z tym, każdy uczeń oprócz dyplomu dostał upominek/nagrodę. Gratulujemy.

30 kwietnia to też świetna okazja do wyłonienia Mistrza Matematyki, a droga nie była łatwa-najpierw eliminacje w grupach, później rywalizacja najlepszych ośmiu matematyków. W związku z wysokim poziomem wiedzy między trójką przedszkolaków potrzebna była jeszcze dogrywka, która wyłoniła Mistrza Matematyki – Oliwię Michalak z grupy 0a.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do fotogalerii.

Rosnę z matematyką1.jpg