TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

ZDJĘCIE GŁÓWNE.jpg

W ramach Tygodnia Języków Obcych w naszej szkole odbyło się mnóstwo atrakcji i konkursów zarówno dla klas 1-3 jak i 4-8. Warto pochwalić się że:

Maks Kabakulakian zajął III miejsce w powiatowym konkursie z języka angielskiego dla klas IV „Let’s play grammar”, który odbył się 8 kwietnia 2024 r. w naszej szkole.

Rozdane zostały również nagrody w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych:
1. miejsce Bartosz Kostrzewa 7b
2. miejsce Blanka Barszczewska 7c
3. miejsce Karolina Szymczyk 7c

Nasi uczniowie z klas 4-6 mieli możliwość również wykazać się swoimi talentami plastycznymi w ramach konkursu na najlepszą makietę budowli charakterystycznej dla krajów anglojęzycznych:
1. miejsce Aleksandra Zdeb 6a
2. miejsce Julia Kozak 7a
3. miejsce Magdalena Oleśkiewicz 6a

Natomiast młodsi uczniowie klas 1-3 w swoich pracach plastycznych zabrali nas w magiczną „Podróż do Ameryki”.
1. miejsce Maryna Yevsiukova 3d
2. miejsce Michał Stachnio 2b
3. miejsce Michał Markowicz 2d

Konkurs "O języku angielskim wiem (prawie) wszystko" skierowany był do uczniów klas 4-8. Pytania ukryte w kodach QR obejmowały tak różnorodne tematy jak ambigramy, kapitonimy, czasowniki frazowe, pangramy, palindromy, homofony, rymowany slang Cockney, różne odmiany angielskiego, false friends, rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, prawidłowa wymowa czy też konkretne czasy gramatyczne. Konkurs był prawdziwą gratką dla przyszłych lingwistów:
1. miejsce Bartosz Kamela 7a
2. miejsce Karolina Wojtaś 6e
3. miejsce Nikodem Wiejak 4d

Dopełnieniem Tygodnia Języków Obcych były prezentacje multimedialne omawiane i przedstawiane przez starszych uczniów w salach klas młodszych. Tematem spotkań były ciekawostki i historia krajów, w których językiem narodowych jest właśnie uwielbiany przez wszystkich język angielski.