Warsztaty teatralne - projekt IOM

zdjęcie główne.jpg

Projekt grantowy IOM, mający na celu integrację i rozwijanie umiejętności społecznych wśród uczniów klas 1-3, z powodzeniem zrealizował serię zajęć teatralnych, które prowadziła ceniona instruktorka, Katarzyna Grudzień, znaną ze swojej pracy w Domu Chemika. Celem tych zajęć było nie tylko wprowadzenie dzieci w świat teatru, ale także wspieranie ich w rozwoju wyrażania emocji, współpracy w grupie oraz budowania relacji społecznych. Każde spotkanie rozpoczynało się od serii rozgrzewek teatralnych, które miały na celu 'rozbudzenie' wyobraźni i ciała dzieci. Następnie, pod kierunkiem Katarzyny Grudzień, uczniowie uczestniczyli w różnych ćwiczeniach skupiających się na pracy z głosem, mimiką oraz gestem. Ważnym elementem zajęć było również kreowanie postaci i scen, co pozwalało dzieciom na eksplorację różnych ról i sytuacji życiowych. Instruktorka stawiała na metody nauki przez działanie, co oznacza, że dzieci miały okazję nie tylko obserwować, ale przede wszystkim doświadczać teatru na własnej skórze. Dzięki tym zajęciom, projekt grantowy IOM przyczynił się do budowania mostów między uczniami, pomagając im w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem oraz w rozwijaniu kluczowych umiejętności społecznych, które są niezbędne w codziennym życiu.

IOM2.png