Alternatywna lekcja WF

MP1.JPG

Dziś w naszej szkole odbyła się Alternatywna lekcja WF w formie warsztatów sportowych dla uczniów klas 4 – 7. Warsztaty te zostały zorganizowane przez Fundację Moniki Pyrek, promującej aktywny i zdrowy styl życia. Gościliśmy:

• Panią Monikę Pyrek – lekkoatletkę, olimpijkę, wicemistrzynię świata, wielokrotną mistrzynię i rekordzistkę Polski w skoku o tyczce. Pani Monika jest ambasadorką programu alternatywne lekcje WF, a także prezesem fundacji promującej aktywny i zdrowy styl życia;
  • Panią Aleksandrę Mirosław – zawodniczkę uprawiającą wspinaczkę sportową, mistrzynię świata, olimpijkę, a także rekordzistkę świata we wspinaczce na szybkość;
  • Pana Damiana Zielińskiego –  kolarza torowego, wielokrotnego mistrza Polski, medalistę mistrzostw Europy, trzykrotnego olimpijczyka.

oraz instruktorów i trenerów współpracujących z fundacją.

Uczniowie mieli możliwość spróbowania swych sił i umiejętności na 9 stacjach: bieg sprinterski, koszykówka, piłka nożna, refleksomierz, kolarstwo, wioślarstwo, wspinaczka, narciarstwo, pomiar możliwości.

Uczniowie oprócz uczestnictwa w zmaganiach sportowych i świetnej zabawie otrzymali dyplomy aktywnego uczestnictwa, pakiet sportowy: worek i koszulkę sportową oraz mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i uzyskać autograf naszych utytułowanych sportowców.

Na zakończenie odbyło się spotkanie uczniów klas 8 z p. Moniką Pyrek.

Pomysłodawcą zaproszenia p. Moniki Pyrek i koordynatorem całej akcji była p. Agata Kantorska, za co bardzo dziękujemy.