BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

351006718_640071958170356_746050683401254843_n.jpg

W naszej szkole w dniu 13 czerwca 2023 r. dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w ogólnopolskim projekcie informacyjno-edukacyjnym realizowanym przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego „Bezpieczna szkoła Krokodylka Tirka”.

Krokodylek Tirek – główny bohater projektu uczył najmłodszych bezpiecznego zachowania na drodze i w jej pobliżu, w trakcie podróży autokarem, ale też na rowerowej wycieczce, czy przejażdżce hulajnogą. Ostrzegał przed niebezpiecznymi zachowaniami – w tym, jakim zagrożeniem może być korzystanie przez pieszego z telefonu, czy innych urządzeń rozpraszających uwagę.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie zasad bezpieczeństwa oraz przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród uczniów klas 1-3 szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych na terenie całego kraju, zwiększenie świadomości na temat zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz nabycie umiejętności ich identyfikacji, a także postępowania w sytuacji ich wystąpienia oraz popularyzacja zasad bezpieczeństwa ruchu wśród dorosłych uczestników i wsparcie merytoryczne pracowników placówek oświatowych w zakresie edukacji bezpieczeństwa ruchu drogowego.