Wycieczka 1a i 1c do Lublina

zdjęcie główne1.png

Dnia 12.06.2023 r. uczniowie klas 1a i 1 c wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Lublina. Odwiedziliśmy Muzeum Cebularza, gdzie dzieci poznały legendę o Esterce i królu Kazimierzu Wielkim oraz kolejne etapy powstawania cebularza lubelskiego. Uczniowie brali udział w etapach robienia tego wyjątkowego smakołyku. Mogli kroić cebulę, ważyć mąkę, przesiać przez sitko czy rozwałkować drożdżowe ciasto. Była to niezwykła lekcja, związana z historią i wypiekiem cebularzy. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wsi Lubelskiej gdzie wraz z przewodnikiem mogliśmy zobaczyć przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwalić wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki. Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.