Wycieczka ósmoklasistów - niezapomniane przygody!

1. tytułowe.jpg

Wyjazd uczniów klas ósmych był pełen niezapomnianych przeżyć i nowych doświadczeń.

Pierwszy dzień wycieczki spędziliśmy w Poznaniu, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić miasto z przewodnikiem. Poznaliśmy historię i zabytki tego pięknego miejsca, a także mogliśmy skosztować lokalnych specjałów kulinarnych.

Drugi dzień był prawdziwą niespodzianką, gdyż udaliśmy się na Tropical Island - wyspę tropikalną pod Berlinem. Tam mogliśmy się poczuć jak na rajskiej plaży, korzystając z basenów, zjeżdżalni wodnych i podziwiając tropikalną roślinność. Ten dzień z pewnością pozostanie nam w pamięci na długo!

Trzeciego dnia odwiedziliśmy Berlin oraz mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Techniki. Było to nie tylko fascynujące, ale również edukacyjne doświadczenie, które rozbudziło ciekawość naukową uczniów.

Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Poczdamie, gdzie odwiedziliśmy zamek Sanssouci. Przeszliśmy się po pięknych ogrodach i podziwialiśmy architekturę zabytków, zanurzając się w historii tego urokliwego miasta.

Naszym uczniom najbardziej podobał się pobyt na wyspie tropikalnej, gdzie mogli się zrelaksować i cieszyć tropikalnym klimatem. Ponadto, w trakcie wycieczki, nawiązali nowe przyjaźnie z uczniami z innych klas, co sprawiło, że całe wydarzenie stało się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Dziękujemy wszystkim opiekunom, nauczycielom oraz uczniom za udział w tej niezwykłej wycieczce. Mamy nadzieję, że te wspólne przeżycia przyczynią się do jeszcze większej integracji naszej szkolnej społeczności.

Oto komentarze uczestników wycieczki:

„Najbardziej zapamiętam wycieczkę do Berlina oraz do Tropical Islands, ponieważ było to dla mnie interesujące doświadczenie ze względu na możliwość poznania obcego kraju.”

„To był dobry czas spędzony ze znajomymi. Zwiększyłabym pobyt w Tropical Islands oraz czas wolny w Berlinie.”

„Najbardziej zapamiętam zwiedzanie Berlina. Jeśli miałabym coś poprawić, to zdecydowanie zarezerwowałabym hotel bliżej granicy”

„Zapamiętam najbardziej malowanie Kacpra i Maciusia”

„Najbardziej podobał mi się Berlin. Zakwaterowanie można by znaleźć bliżej granicy oraz przydałoby się więcej czasu na zwiedzanie miast. Mimo wszystko było cudownie.”

„Podobały mi się konie, Tropical Island ze strefą Amazonki, kotlet i ludzie.”

„To była dobra zabawa ze znajomymi w miłej atmosferze.”

„Podobała mi się zielona noc, jazda autokarem, Tropical Islands.”

„Najbardziej zapamiętam ludzi, z którymi pojechałam na wycieczkę.”