Szkolny kalendarz adwentowy

kalendarz.png

W ostatnią niedzielę (27 listopada) rozpoczął się Adwent, w którym przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie
w wielu krajach na całym świecie pielęgnowany jest zwyczaj tworzenia KALENDARZY ADWENTOWYCH z zadaniami na każdy dzień
od 1 grudnia do Wigilii Narodzenia Pańskiego.

Zadania do kalendarza adwentowego to świetny pomysł na okazywanie bliskim serdeczności, sprawianie drobnych przyjemności, zacieśnianie pozytywnych relacji z rówieśnikami i w rodzinie.

Rada Samorządu Uczniowskiego opracowała dla całej „Jedenastki” szkolny kalendarz.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z zadaniami i włączenia do ich realizacji. Zamieszczamy je poniżej.
Możemy je również odnaleźć w szkole na tablicy między salami 211 i 212 oraz 302 i 303.

1 grudnia - czwartek
Odczytaj wyrazy zakodowane w alfabecie Braille'a, a poznasz młodzieżowy slang. Kod QR wyjaśni znaczenie słów.

2 grudnia – piątek
Spraw przyjemność koledze/koleżance z klasy i przynieś dla niego/niej smakołyk.

3 grudnia – sobota
Udekoruj świątecznie swój pokój.

4 grudnia – niedziela
Przygotuj materiały na łańcuch choinkowy, który wykonasz w zespole klasowym.

5 grudnia – poniedziałek
Załóż czapkę Mikołaja lub gadżet świąteczny (element stroju świątecznego).

6 grudnia – wtorek
Poszukaj w szkole chłopca o imieniu Mikołaj i złóż mu życzenia.
Weź udział w Quizie świątecznym przeprowadzonym w klasach przez przedstawicieli RSU.

7 grudnia – środa
Powiedz komplement trzem osobom w szkole.
Przekaż klasowy łańcuch choinkowy do biblioteki szkolnej.

8 grudnia – czwartek
Podczas dużych przerw zmierzymy klasowe łańcuchy choinkowe. Później wręczymy nagrody za 3 najdłuższe.

9 grudnia – piątek
Za co jesteś wdzięczny w tym roku? – napisz na małej kartce i przyklej pod tablicą RSU (między salą 211 a 212).

10 grudnia – sobota
Zrób dla całej rodziny herbatę zimową.

11 grudnia – niedziela
Przygotuj ozdoby świąteczne, aby wspólnie z klasą udekorować swoją salę lekcyjną.

12 grudnia – poniedziałek
Wykonaj własnoręcznie świąteczną kartkę dla wybranej osoby ze szkoły i przekaż ją świątecznej poczcie (s. 210, p. Justyna Strus).

13 grudnia – wtorek
Wolontariat – przynieś słodycze (s. 314), które będą przekazane dzieciom z puławskiego Ogniska opiekuńczo-wychowawczego
i świetlicy środowiskowej.

14 grudnia – środa
Sprawdź na stronie szkoły wyniki konkursu na świąteczne zdjęcie klasowe.
Obejrzyj filmik ze wszystkimi fotografiami.

15 grudnia – czwartek
Przynieś sobie do szkoły ciepły napój w termosie.

16 grudnia – piątek
Dla nauczycieli – weekend bez pracy domowej.
Kreatywny piątek – załóż ubranie w czerwonym kolorze (np. świąteczny sweter, skarpety).

17 grudnia – sobota
Obejrzyj świąteczny film w telewizji lub Internecie.

18 grudnia – niedziela
Zrób sobie i domownikom kakao.

19 grudnia – poniedziałek
Wspólnie z kolegami i koleżankami stwórz listę niezapomnianych wydarzeń klasowych.

20 grudnia – wtorek
Dzień ze świąteczną muzyką podczas przerw.

21 grudnia – środa
Dla nauczycieli – zacznij lekcję od świątecznego akcentu (wiersz, piosenka, historyjka, tradycja).

22 grudnia – czwartek
Zadzwoń do osoby, z którą nie będziesz widzieć się w święta i złóż jej życzenia.

23 grudnia – piątek
Pomóż lub upiecz samodzielnie pierniczki. / Pomóż rodzicom w przygotowaniu wieczerzy wigilijnej.

24 grudnia – sobota
Bądź miły dla innych przy wigilijnym stole. Spróbuj wszystkich 12 potraw.