Z Kalendarzem zmierzamy do Świąt

tablica ścienna.png

Za nami 10 dni adwentowych zadań. Czy wszystkie udało się wypełnić? Które okazały się trudne, a które sprawiły dużo radości? A może w naszej „Jedenastce” są osoby, które nie zdążyły jeszcze zapoznać się z wyzwaniami szkolnego Kalendarza? Nic straconego, do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze dwa tygodnie.

Dziękujemy za dotychczasowy udział w tym przedsięwzięciu i gorąco zachęcamy do dalszej aktywności. Jednocześnie przypominamy, że 16 grudnia wypada KREATYWNY PIĄTEK!

11 grudnia – niedziela
Przygotuj ozdoby świąteczne, aby wspólnie z klasą udekorować swoją salę lekcyjną.

12 grudnia – poniedziałek
Wykonaj własnoręcznie świąteczną kartkę dla wybranej osoby ze szkoły i przekaż ją świątecznej poczcie (s. 210, p. Justyna Strus).

13 grudnia – wtorek
Wolontariat – przynieś słodycze (s. 314), które będą przekazane dzieciom z puławskiego Ogniska opiekuńczo-wychowawczego
i świetlicy środowiskowej.

14 grudnia – środa
Sprawdź na stronie szkoły wyniki konkursu na świąteczne zdjęcie klasowe.
Obejrzyj filmik ze wszystkimi fotografiami.

15 grudnia – czwartek
Przynieś sobie do szkoły ciepły napój w termosie.

16 grudnia – piątek
Dla nauczycieli – weekend bez pracy domowej.
Kreatywny piątek – załóż ubranie w czerwonym kolorze (np. świąteczny sweter, skarpety).

17 grudnia – sobota
Obejrzyj świąteczny film w telewizji lub Internecie.

18 grudnia – niedziela
Zrób sobie i domownikom kakao.

19 grudnia – poniedziałek
Wspólnie z kolegami i koleżankami stwórz listę niezapomnianych wydarzeń klasowych.

20 grudnia – wtorek
Dzień ze świąteczną muzyką podczas przerw.

21 grudnia – środa
Dla nauczycieli – zacznij lekcję od świątecznego akcentu (wiersz, piosenka, historyjka, tradycja).

22 grudnia – czwartek
Zadzwoń do osoby, z którą nie będziesz widzieć się w święta i złóż jej życzenia.

23 grudnia – piątek
Pomóż lub upiecz samodzielnie pierniczki. / Pomóż rodzicom w przygotowaniu wieczerzy wigilijnej.

24 grudnia – sobota
Bądź miły dla innych przy wigilijnym stole. Spróbuj wszystkich 12 potraw.