Akcja #bajeczniAdwokaci

kafelek1.png
W tym tygodniu do dzieci z klas 1a, 2a, 2b i 3c przybył gość. Pani adwokat, w ramach akcji #bajeczniAdwokaci, opowiedziała dzieciom o zawodzie, który na co dzień wykonuje. Pokazała togę i kodeksy, wyjaśniła także kolory żabotów i kto kim jest i czym się zajmuje na sali sądowej. Odpowiedziała na każde pytanie dzieci i przeczytała opowiadanie pt.:"Leśne sprawy Misia Adwokata". Dzieci z chęcią odpowiadały na zadawane przez gościa pytania i zabawiły się w rozprawę sądową przeciwko wilkowi wcielając się w rolę sędziego, prokuratora, obrońcy, oskarżonego wilka i świadków. No cóż, po wysłuchaniu wszystkich świadków, zapadł wyrok i trzeba było opuścić salę sądową. Być może w przyszłości ktoś z nich wybierze ten zawód, tego nie wiemy, ale za wszystkie dzieci trzymamy kciuki, by zawód, który wybiorą dawał im poczucie szczęścia i spełnienia.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji z tej akcji w naszej szkole!

Justyna Sygara
Agata Skowyra