I Międzyszkolny Turniej Szachowy „Szach-Mistrz” rozstrzygnięty

Turniej szachowy.jpg

27 kwietnia na naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Turniej Szachowy „Szach-Mistrz” pod honorowym patronatem Pana Pawła Maja Prezydenta Miasta Puławy, który uroczyście rozpoczęły Pani Agnieszka Zamojska – kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta i Pani Monika Mocarska – Dyrektor naszej szkoły.  Udział w turnieju wzięło 8 szkół podstawowych z Puław. 38 uczestników rywalizowało ze sobą grając w systemie szwajcarskim w pięciu rundach. Każda partia trwała 10 minut dla zawodnika, a czas odmierzał szachowy zegar. Sędzią głównym turnieju był Pan Zdzisław Machniewski. Z przyjemnością mogliśmy obserwować jak uczniowie z pasją i zaangażowaniem rozwijali zainteresowania i demonstrowali swoje uzdolnienia grając w szachy, zgodnie z zasadami  fair – play. Udział w turnieju przyczynił się do integracji środowiska szkolnego w naszym mieście. Dziękujemy opiekunom za wspieranie rozwoju intelektualnego dzieci, Radzie Rodziców SP 11 za ufundowanie nagród oraz uczestnikom za przyjazną atmosferę.

Uczniowie nagrodzeni:

w kategorii klas 1-3

I miejsce – Bartosz Śmich (SP nr 4)

II miejsce – Jerzy Bratoszewski (SP nr 2)

III miejsce – Weronika Jacewska (SP nr 5)

w kategorii klas 4-6

I miejsce  - Marcel Miszczak (SP nr 1)

II miejsce – Jakub Bocianowski (SP nr 1)

III miejsce – Marcel Ochalski (SP nr 2)

w kategorii klas 7-8

I miejsce – Marek Niezbecki (SP nr 2)

II miejsce – Wojciech Wałęga (SP nr 1)

III miejsce – Patryk Kwapiński (EDU terapeutica)

w klasyfikacji dziewcząt:

I miejsce – Kaja Chudoń (SP nr 6)

II miejsce - Weronika Jacewska (SP nr 5)

III miejsce – Nel Łaszcz (SP nr 10)

Uhonorowani medalem sędziego głównego

Natalia Paluch kl. 3 (SP nr 11)

Iga Kowalczyk kl. 3 (SP nr 2)

Kamila Górecka kl. 6 (SP nr 11)

Szczegółowa tabela wyników zostanie przekazana do szkół biorących udział w turnieju.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok :-)

Ilona Wrótniak-Terlecka, Agata Kantorska