1c bliżej gwiazd

zdjęcie.png

Dnia 8 maja br. uczniowie z klasy 1c wybrali się do obserwatorium astronomicznego w Puławach na ciekawe warsztaty astronomiczne. Prowadzący zajęcia Pan Józef -nauczyciel i pasjonata pokazał dzieciom niezwykłe obrazy oraz filmy dotyczące Kosmosu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niesamowite prezentacje multimedialne dotyczące Układu Słonecznego. Dzieci dowiedziały się, czym są obiekty astronomiczne i jak je obserwować. W czasie prezentacji omówione zostało najbliższe otoczenie kosmiczne: Układ Słoneczny, najbliższe gwiazdy, jak również budowa Wszechświata. Odwiedziliśmy kilka planet oraz Księżyc. Niezwykłym przeżyciem była obserwacja zjawisk za pomocą teleskopu. Wizyta w obserwatorium pozwoliła uczniom zdobyć wiedzę i utrwalić wiadomości poznane na ostatnich lekcjach dotyczących Kosmosu.