4 maja Dzień Strażaka

zdjęcie główne.jpg

Święto jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę, niejednokrotnie ratującą zdrowie i życie ludzi. W piątek w naszej szkole w oddziałach zerowych gościliśmy strażaka. Wizyta gościa wzbudziła zainteresowanie dzieci, które w skupieniu słuchały ciekawostek na temat tej ciężkiej pracy. 6-latki dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, jak należy zachować się w sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu – czyli co powinno zrobić dziecko, jeżeli np. w szkole wybuchnie pożar. Usłyszały, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków i innych zdarzeń. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci podziękowały za ten mile spędzony czas i wręczyły strażakowi własnoręcznie przygotowane książki i laurki.

Temat dotyczący pracy strażaków wzbudza niemałą fascynację…i nie ma się co dziwić!

Dziękujemy :)