Ekologiczna Kampania Edukacyjna

eko.jpg

Nasza szkoła włączyła się w realizację Ekologicznej Kampanii Edukacyjnej realizowanej przez Stowarzyszenie „Przeszłość- Przyszłości” we współpracy z Urzędem Miasta Puławy. Celem Kampanii była promocja ekologicznego stylu życia, pogłębienie świadomości ekologicznej, zdobycie wiedzy nt. gospodarowania odpadami oraz wskazanie przykładów działań, jakie uczniowie mogą podejmować w tym zakresie.

Etap szkolny obejmował działania na terenie szkoły związane z Dniem Ziemi, z których uczniowie przygotowali  2-minutową prezentację.  Etap międzyszkolny (finał) to konkurs wiedzy ekologicznej oraz przedstawienie przygotowanej prezentacji, który odbył się 29 maja w Domu Chemika. Naszą szkołę reprezentowała klasa 6d w składzie: Oliwia Kudan, Jakub Rutkowski oraz Michał Murat. Uczniowie z zaangażowaniem podeszli do realizacji powierzonych im działań a mama Jakuba zadbała o strój naszej reprezentacji, który wyróżniał ją wśród innych uczestników finału.  Miło nam poinformować, iż nasz zespół zajął
I miejsce w kategorii szkół podstawowych
. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody a szkoła pozyskała zestaw minerałów do pracowni przyrodniczej.

Link do prezentacji

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w realizację działań ekologicznych na terenie naszej szkoły. Dziękuję za przekazane zdjęcia i nagrania.

Małgorzata Kuś