Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?

fb_logo_2019.jpg

Projekt edukacyjny „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”

Uczniowie klasy 2d zrealizowali projekt edukacyjny „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?” Fundacji Uniwersytet Dzieci. Zajęcia prowadzone były przez wychowawcę klasy w oparciu o cykl 8 scenariuszy, zgodnie z założeniami projektu zamieszczonymi na internetowej platformie Fundacji.

Nadrzędnym celem było wzmacnianie kompetencji społecznych i emocjonalnych uczniów.

Zajęcia oparte były na metodzie pytań i doświadczeń. Podczas projektu zrealizowano następujące zagadnienia:
- Jak poznać kogoś lepiej?
- Jak się uczyć koncentracji uwagi?
- Czym ludzie różnią się między sobą?
- Ile pomysłów mieści się w głowie?
- Jak ludzie przeżywają emocje?
- Jak ukryć emocje w filiżance?
- Jak wydobywa się emocje?
- Kto w rodzinie jest najważniejszy?

W trakcie trwania projektu uczniowie poznali podstawowe emocje, nauczyli się opowiadać o własnych przeżyciach i nazywać emocje, które w danej chwili odczuwają oni i inni. Dowiedzieli się jak zachowuje się ciało człowieka, gdy jest on np. smutny.

Uczniowie posiadali indeksy, w których przyklejali naklejki udziału w zajęciach oraz zapisywali swoje wnioski z lekcji.

Drugoklasiści brali udział w wielu grupowych zabawach, które pokazały im jak ważne jest wzajemne zaufanie, współpraca oraz wsparcie.