Poznajemy świat wirtualnie!

1. tytułowe.jpg

Dzięki sprzętowi zakupionego w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości uczniowie naszej szkoły mają możliwość zanurzyć się w wirtualnym świecie i nauczyć się nowych rzeczy w sposób, który jest dla nich bardziej przystępny i interesujący. Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas ósmych po założeniu Google VR przenieśli się do Niemiec, Austrii i Szwajcarii, zobaczyli z bliska takie znane miejsca jak Reichstag w Berlinie, Berliner Dom, Stefansdom w Wiedniu oraz szwajcarskie Alpy. Wykorzystanie Google VR na lekcjach to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych metod nauczania. Dzięki temu doświadczeniu uczniowie mogli poczuć się, jakby byli na wakacjach w tych pięknych miejscach. Mam nadzieję, że będzie to inspiracją do dalszego poznawania świata i uczenia się języków obcych.

Hanna Bilotserkovets