Wycieczka do Muzeum Żołnierzy Wyklętych

kotwica.jpg

10 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Krawczyk z 5e, Szymon Lassak z 8c, Tymoteusz Wieczorek z 8c oraz Gabriel Byszewski z 8f,  jako  laureaci V edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie” wzięli udział w wycieczce do pierwszego w Polsce Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Uczniowie zwiedzili multimedialną wystawę stałą, wystawę czasową przedstawiającą numizmaty poświęcone Żołnierzom Wyklętym. Zobaczyli dawne cele więzienne, karcer, pokój przesłuchań. Mogli również spróbować swoich sił na wirtualnej strzelnicy. Ostatnim punktem  pobytu w muzeum była projekcja  filmu poświęconego Danucie Siedzikównie „Ince”

Była to świetna lekcja trudnej historii żołnierzy powojennego podziemia antykomunistycznego, przedstawiona jednak w nowoczesny, multimedialny, sposób.