Wyjazd szkoleniowy kadry z SP11

IMG-20230502-WA0004.jpg

W ramach projektu „Być na czasie czas na TIK!” realizowanego ze środków programu Erasmus+ dwie nauczycielki p. Jolanta Sadurska i Elżbietą Rutkowska  uczestniczyły w  kursie dla nauczycieli w Szkole Europass Teacher Academy w Barcelonie, Hiszpania. Szkolenie odbywało się w grupie złożonej z nauczycieli z różnych państw: Cypru, Litwy, Niemiec, Włoch i Polski, dzięki czemu uczestniczki miały szansę wymienić się doświadczeniami oraz poznać system edukacji w innych krajach.

Szkolenie obejmowało zajęcia podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej uczestniczki poznały główne pojęcia związane z motywacją, kreatywnością i mentoringiem oraz z nowoczesnymi narzędziami, aplikacjami oraz metodami pracy.

„Szkolenie zdecydowanie zwiększyło naszą  wiedzę na temat innowacyjnych metod i technik w nauczaniu oraz podniosło nasze umiejętności ICT. Kurs pokazał nam też jak zmotywować ucznia do pracy na lekcji oraz uświadomił, co wpływa na  jego skupienie i motywację. Zdobytą wiedzę ćwiczyliśmy podczas wykonywania różnych zadań. Była to również szansa na doskonalenie umiejętności językowych poprzez poznanie specjalistycznych zwrotów  związanych z nowoczesnymi technologiami, ale także podczas prac w grupach, gdzie trzeba się porozumiewać w języku angielskim. Uczestnictwo w tym kursie dało nam możliwość nawiązania współpracy z nauczycielami z innych państw. Ponadto, dzięki uczestnictwu w kursie miałyśmy okazję wymienić doświadczenia i pomysły z innymi nauczycielami." – opisały uczestniczki kursu.

Oprócz ciekawych zagadnień kursu dla nauczycieli organizowanych przez Europass Teacher Academy, była okazja do poznania kultury i dorobku Barcelony z jej specyfiką i odmiennością narodową Katalonii. Uczestniczki wyjazdu miały okazję zwiedzić: dzielnicę gotycką z katedrą i kościołem Św. Marii, muzeum historii Katalonii, Park Ciutadella, Sagrada Familia, stadion Camp Nou, wzgórza Montjuïc.

Pliki do pobrania