Dzień Chłopaka w 4a i 4c inny niż zwykle!

IMG_20221003_112152001_HDR.jpg

Dzień Chłopaka w 4a i 4c inny niż zwykle!

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej ponownie czeka na uczniów naszej szkoły. Wola Okrzejska to miejsce narodzin Patrona naszej szkoły, Laureata Literackiej Nagrody Nobla – Henryka Sienkiewicza. Po dwóch latach pandemii i po generalnym remoncie muzeum otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających. Uczniowie naszej szkoły – klasy 4a i 4c – byli pierwszą zorganizowaną grupą, która odwiedziła to niezwykłe miejsce. Obie klasy udały się tam, by świętować Dzień Chłopaka.

Wprawdzie pogoda spłatała nam figla i nie brakowało deszczu, ale wszystkim dopisywał humor i każdy dowiedział się wielu ciekawych informacji o Henryku Sienkiewiczu. „Było super! Zwiedziliśmy nie tylko muzeum, ale zobaczyliśmy też kościół i chrzcielnicę – miejsce chrztu małego Henia, pomnik Matki Sienkiewicza na cmentarzu w Okrzei i weszliśmy na kopiec usypany przez rodaków dla wielkiego Polaka” – mówiły dzieci z czwartych klas. Inni dodawali, że nie mogą się już doczekać Dnia Kobiet i kolejnego klasowego wyjazdu poza Puławy.

Teraz jednak trzeba jeszcze raz krzyknąć głośno: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, CHŁOPAKI!