Dzień pełen wrażeń i atrakcji

Dzień pełen wrażen i atrakcji.png

Kolejny dzień projektu Erasmus+ „Bostońskie czytanie i obcego słuchanie” za nami.
Był to kolejny dzień pełen wrażeń, zabawy i nawiązywania kontaktów z czeskimi uczniami oraz ich opiekunkami.

Dzisiaj zaczęliśmy od warsztatów z emisji głosu, podczas których uczyliśmy się mówić i czytać jak prawdziwi aktorzy. Pani Kasia Grudzień – instruktorka z POK „Dom Chemika” pokazała nam wiele bardzo interesujących ćwiczeń, dzięki którym udało nam się mówić głośniej, wyraźniej i ciekawiej. W przerwie skorzystaliśmy z kiermaszu zorganizowanego w ramach Oktoberfest, na którym poznaliśmy wiele zwyczajów i tradycyjnych potraw niemieckich. Słuchaliśmy też muzyki pochodzącej od kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Po smacznym obiedzie przyszedł czas na zabawę i rozrywkę w „Maginusie”, gdzie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 i uczniowie z Czech mogli wykazać się swoimi umiejętnościami wokalnymi i zręcznością. Czas upływał w miłej atmosferze i jakoś tak wyjątkowo szybko.

Miłym zakończeniem dzisiejszego dnia była wizyta u bardzo sympatycznych i pięknych zwierząt – alpak, w Bronowicach. Te niesamowite czworonogi na wszystkich zrobiły niezwykłe wrażenie, a Ania – dziewczynka z Czech – stała się ich ulubienicą. Niemalże wszystkie alpaki podchodziły do niej, a ona robiła sobie z nimi zdjęcia. Nazwaliśmy ją „Królową alpak”. Zabawa z alpakami, karmienie ich i ognisko były wspaniałym zwieńczeniem dzisiejszego dnia.

Jutro kolejny dzień projektu. Już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów i uroczystej gali w kawiarni „Smok”.