Światełko pamięci

zdjęcie główne.png

"Można odejść na zawsze, by stale być blisko"
                                                                                                                                        Jan Twardowski

27 października grupa uczniów z Samorządu Uczniowskiego odwiedziła puławskie cmentarze, aby zapalić znicze i odmówić modlitwę przy grobach zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły. Spacer alejkami cmentarzy był dla wszystkich głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach, które w przeszłości stanowiły społeczność naszej szkoły i pozostawiły w niej cząstkę siebie.

Uczniowie nie zapomnieli też o żołnierzach poległych w obronie naszej ojczyzny. Zapalili znicze przy pomniku na Cmentarzu Wojennym, przy krzyżu katyńskim oraz szkolnym drzewku katyńskim. Bartek Kostrzewa (6b) wykazał się bardzo dużą znajomością historii Polski z czasów II Wojny Światowej i z chęcią dzielił się nią z koleżankami. Razem z nim pamięć o zmarłych uczciły: Natalia Czerwonka (8b), Marta Janiszek (8b), Antonina Wawer (8b), Julia Wójcik (8b), Zuzanna Olszak (8f), Zofia Stolarek (8f) oraz p. Marzena Piskorska.