wmtday22.png

Już kolejny raz nasza szkoła aktywnie uczestniczy w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który przypada w pierwszy piątek października.

W tym dniu na korytarzach pojawiły się patrole egzaminacyjne, które zaopatrzone w losy przepytywały z tabliczki mnożenia dorosłych i rówieśników. Za udzielenie 5 poprawnych odpowiedzi odpowiadający otrzymywał tytuł Eksperta. Uczniowie bardzo chętnie przystępowali do tej zabawy. Zdecydowana większość egzaminowanych zasłużyła na to zaszczytne miano.

Lekcje matematyki prowadzone były pod kątem praktycznego wykorzystania tej umiejętności. Wykorzystane zostały programy edukacyjne typu kahoot!, wordwall, quizlet, gry planszowe, puzzle.

Punktem kulminacyjnym naszych obchodów był konkurs dla wszystkich uczniów klas 4 - 8 mający na celu wyłonienie Klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Mistrzowie przystąpią do drugiego etapu konkursu, w którym poznamy Szkolnego Mistrza.

Wyniki już wkrótce.