Welcome to Romania!

R1.jpg
Od 24.10.22 do 29.20.22 grupa uczniów i nauczycieli bierze udział w ostatniej mobilności projektu What's up Mr.Bug? Tym razem odwiedzamy malowniczą miejscowość położoną w Transylwanii.
Mobilność rozpoczęliśmy wizytą w szkole, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez gospodarzy, a następnie udaliśmy się na spotkanie z burmistrzem. Reszta dnia upłynęła nam pod znakiem podziwiania górskich widoków podczas pieszej wycieczki w Rosii wpisanej na listę UNESCO. Zmęczeni, ale posileni górskim pstrągiem, wróciliśmy do szkoły by wziąć udział w warsztatach "Świat Owadów".
Środowy poranek spędziliśmy na warsztatach kulinarnych przygotowując lokalne potrawy. Dreszczyku emocji dostarczyły nam pierwsze kroki w świecie mediów udzielając wywiadu telewizji i szlifując znajomość języka angielskiego. Popołudniu zaś wyruszyliśmy na kolejną górską przygodę i odwiedziliśmy jaskinię nietoperzy w Meziad, jedną z największych w Rumunii i na świecie.
Drugi dzień mobilności zwieńczyła uroczysta kolacja połączona z nauką tańców regionalnych.