What's up Mr.Bug? – Next Day

313212981_875942377107867_1116414802053747014_n.jpg

Z wizytą w Oradei i Turdy! W trzecim dniu aktywności udaliśmy do Oradei - stolicy krainy Kriszana. Jest to jedno z najlepiej rozwiniętych miast Rumunii, znane przede wszystkim z secesyjnej architektury. Zobaczyliśmy Plac Ferdynanda, Aleję Republiki, Dom Darvasa, Plac Teatralny i Muzeum Przyrodnicze.

W kolejnym dniu droga do Turdy, która nazywana jest "wrotami do serca Transylwanii", poprowadziła nas do największej i najstarszej kopalni soli w Europie. Kopalnia ta uznawana jest za jedną z top atrakcji turystycznych w Rumunii. Na początku przeszliśmy długim, solnym korytarzem prowadzącym do głównej komnaty solnej, w której mieści się amfiteatr, diabelski młyn, pole do minigolfa, tor do kręgli i plac zabaw. A na jeszcze niższej kondygnacji można przepłynąć się łódką po podziemnym słonym jeziorze.

Uwieńczeniem dnia była uroczysta kolacja, w lokalnym Domu Kultury, gdzie zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele aby podsumować mobilność, wręczyć certyfikaty i spędzić miło wieczór przy domowej, rumuńskiej kuchni i dobrej muzyce.