Wizyta 1c w Straży Pożarnej

stra-1c.jpg

Dnia 04.10.2022r. uczniowie z klasy 1c wraz z wychowawczynią, udali się na wycieczkę dydaktyczną do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły poznać specyfikę ich pracy, miały one możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania strażackich hełmów, oraz wejście do wozów strażackich.

Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że praca strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.