Wizyta gości z Czech w Puławach

zdjęcie.png

W dniach 2-8 października w naszej szkole gościmy 16 uczniów i 3 nauczycielki z partnerskiej szkoły czeskiej w Jablonkowie.
Ta wizyta jest związana z realizacją projektu Erasmus+ Bostońskie czytanie i obcego słuchanie.

Pierwszego dnia polsko-czeska grupa zwiedziła Pałac Czartoryskich w Puławach. Uczniowie poznali dzieje rodu Czartoryskich na tle historii Polski oraz zabawili się w detektywów i rozszyfrowali słynne motto Księżnej Izabeli – założycielki pierwszego w Polsce muzeum: „Ojczyzno! Nie mogłam cię obronić, niech cię przynajmniej uwiecznię”. Na pamiątkę pobytu w puławskim muzeum dzieci otrzymały magnesy, które wcześniej samodzielnie wykonały i ozdobiły według własnego pomysłu.

Drugą część dnia goście wraz z wybranymi uczniami SP 11 spędzili w murach naszej szkoły. Na początku poznali się bliżej podczas wspólnych zabaw integracyjnych przeprowadzonych przez panią Kasię z POK Dom Chemika. Dzieci były bardzo aktywne, chętnie uczestniczyły w zabawach, dzieliły się pomysłami, współpracowały i bawiły się w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze.

Kolejną atrakcją były warsztaty plastyczne. Ilustratorka książek dla dzieci, pani Jola, opowiedziała jak powstają rysunki do wierszy i bajek. Następnie dzieci same wykonały ilustracje do wybranej bajki, legendy lub baśni.

Ostatnim punktem poniedziałkowego programu były warsztaty, na których dzieci własnoręcznie wykonały kolorowe mydełka. Pod kierunkiem pani Hani (z SP 11) powstawały piękne pachnące dzieła sztuki.

Mimo deszczowej pogody za oknem, zarówno młodzi goście jak i gospodarze wykazywali wielką pogodę ducha i radość wspólnego przebywania.