Czerwcowa wycieczka uczniów klasy 1c i 1d

ZDJĘCIE GŁÓWNE.jpg

W czerwcu uczniowie klasy 1c i 1d odwiedzili magiczne miejsce w Nowym Gaju – Młyn Hipolit. Oprócz podziwiania przepięknej przyrody uczniowie obejrzeli bogatą wystawę w Muzeum Minerałów i Skamielin, gdzie miały możliwość zobaczenia i dotknięcia eksponatów wysłuchując ciekawych historii dotyczących ich powstania. Dodatkową atrakcją było płukanie złota, gdzie wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wybierali z talerzy swoje skarby. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła dzieciom gra terenowa „Poszukiwacze skarbu” z przewodnikiem w postaci mapy, którą trzeba było umiejętnie odczytać, aby trafić do celu. Podczas długiej wędrówki dzieci w oparciu o swoje już zdobyte wiadomości i konsultacje w grupie przemierzali wyznaczony szlak. Dzięki sprawnemu odczytywaniu mapy mali wędrowcy dotarli do jaskini, w której odnaleźli tajemniczą skrzynię… a w niej ukryty skarb, który zabrały ze sobą. Po wyczerpującej wędrówce przyszedł czas na odpoczynek i pyszną kiełbaskę z rusztu. Wyśmienitym relaksem był czas spędzony w planetarium, gdzie leżąc wszyscy mogli oglądać i wsłuchiwać się w ciekawe opowieści dotyczące planet. Na zakończenie wspólna piosenka i… czas powrotu. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni, w dobrych humorach i pełni wrażeń. Było pięknie.