2 dzień wizyty Erasmus+

zdjęcie główne 1.png

Kolejny dzień wizyty partnerskiej dostarczył nam nowych wrażeń. Uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych pod hasłem "smart shopping", przygotowując świąteczne bałwanki z materiałów recyklingowych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Kolejnym punktem programu były warsztaty kulinarne - wspólne wykonanie pierniczków świątecznych.

W świątecznym nastroju grupa uczniów i nauczycieli Erasmus+ wybrała się do Domu Chemika, by rozmawiać o swoich tradycjach świątecznych, obejrzeć prezentacje multimedialne dotyczące zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach partnerskich. Na zakończenie został rozstrzygnięty międzynarodowy konkurs na ozdoby świąteczne w duchu „zero waste”. Zwycięskim uczniom nagrody wręczyła Pani Agnieszka Zamojska - Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

Następnie grupa uczniów odwiedziła Kuźnię Formy, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów doskonaliła swoją formę fizyczną. Okazało się, że „erasmusowa” młodzież jest niezwykle wysportowana, czego dowodem były liczne prezentacje swoich umiejętności siłowych i akrobatycznych.

Wieczorem uczniowie pod opieką rodziców wybrali się do pobliskiego miasteczka Kazimierz Dolny, by podziwiać zabytkową architekturę rynku. Wielką atrakcją był nocny spacer z pochodniami po urokliwych wąwozach lessowych zakończony rodzinnym ogniskiem. Nauczyciele również zwiedzali Kazimierz Dolny, uczestniczyli w warsztatach pieczenia symbolu kazimierskiego – koguta oraz integrowali się podczas gry w kręgle.

W dobrych nastrojach wróciliśmy do Puław i czekamy na następne atrakcje.