ERASMUS+ R.E.P.O.W.E.R wizyta w Naszej Szkole

zdjęcie główne.JPG

Za nami pierwszy, intensywny dzień międzynarodowego spotkania w ramach projektu ERASMUS plus R.E.P.O.W.E.R. Nasi partnerzy: 9 nauczycieli i dyrektorów oraz 21 uczniów z Włoch, Turcji, Litwy i Grecji odwiedzili szkołę, gdzie zostali powitani przez panią dyrektor Monikę Mocarską i koordynator projektu panią Beatę Kryczkę oraz przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Podczas powitalnej części artystycznej mogli podziwiać występ Harcerskiego zespołu Pieśni i Tańca "Grześ", pokaz umiejętności wokalnych uczniów naszej szkoły Michaliny Ryciak ,Gabriela Messiano, uczniów klas 1c i 1d oraz występ taneczny par turniejowych: Oliwii Wójcik i Kuby Bednarczyka, Gabrieli Kwit i Jana Kusyka. Dowiedzieli się także wiele o Polsce, Puławach i tutejszych okolicach oglądając prezentację multimedialna. Wisienką na torcie był słodka niespodzianka: bajeczny tort Erasmus+ przygotowany przez utalentowana nauczycielkę naszej szkoły Gabrielę Dobosz-Teper. Kolejne punkty tego intensywnego dnia to zwiedzanie naszej szkoły i poznanie zasad jej funkcjonowania, dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz poznać różnice i podobieństwa w zakresie edukacji. Nasi goście wzięli udział w lekcji job-shadowing związanej z świątecznym kodowaniem oraz warsztatach prowadzonych przez ambasador projektów eTwinning Beatę Wójcik. Natomiast uczniowie brali udział w zajęciach artystycznych - malowania toreb "Smart shopping" oraz eco-warsztatach tworzenia mydeł. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy spotkaniem integracyjnym. Przed nami kolejne niezapomniane spotkania i działania projektowe, które doświadczamy dzięki udziałowi w programie Erasmus+.