Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole

zdjęcie główne.jpg

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek oraz realizację działań promujących czytelnictwo w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Z dotacji finansowej zrealizowaliśmy m.in. zakup 551 pozycji z zakresu literatury pięknej, popularno-naukowej oraz audiobooków najważniejszych lektur szkolnych. Przy wyborze kierowaliśmy się propozycjami uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Sporządzona lista proponowanych książek została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. W listopadzie uczniowie wszystkich klas zostali zaproszeni przez nauczycieli biblioteki na spotkania, podczas których zapoznano ich z zakupionymi pozycjami.

Jesteśmy przekonani, że ciekawie doposażony księgozbiór dostarczy emocji, wielu wrażeń, rozbudzi zainteresowania
oraz dyskusje na temat przeczytanych książek.