Uwolnij książkę, czyli bookcrossing w szkolnej bibliotece

zdjęcie główne.png

Książka jest pełna życia tylko wtedy, gdy znajdzie się w rękach czytelnika.

W grudniu zaczynamy akcję skierowaną do wszystkich uczniów, a także nauczycieli pt. „Wędrująca książka”, której celem jest popularyzacja czytelnictwa. Nasz bookcrossing polega na zostawieniu w bibliotece na wyznaczonym regale przyniesionej z domu przeczytanej książki. Pozostawioną książkę może wziąć kolejna osoba, przeczytać i odłożyć ponownie na regał. Każdy może wziąć z regału wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną- przyniesioną z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu.

Zachęcamy wszystkich do uwalniania swoich książek, oczywiście za zgodą rodziców. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie.

Przyjdź do biblioteki! Zabierz do domu książkę, którą ktoś zostawił do przeczytania dla ciebie!
Uwolnij też swoją książkę i przynieś ją na półkę dla kogoś!