AKCJA REweLACJA

0a plakat życzliwości.jpg

W dniach 20-24 listopada zorganizowaliśmy tydzień życzliwości pod hasłem „AKCJA REweLACJA”. Głównym celem działań było wzmocnienie relacji w klasach, relacji uczeń-nauczyciel oraz kontaktów rówieśniczych. Promowaliśmy działania wzmacniające zdrowie psychiczne i dobrostan społeczności szkolnej.

Tydzień rozpoczął się  kiermaszem babeczek życzliwości, a przez cały dzień uczniowie grali z rówieśnikami w gry planszowe i karciane, które przynieśli z domu. Wtorek minął bardzo tanecznym krokiem, na szkolnym korytarzu każdy mógł potańczyć w rytm muzyki. Kolejną atrakcją było malowanie plakatów dobrych myśli i słów przez naszych zdolnych artystów.

Środa okazała się szalonym „Dniem na Opak”, uczniowie wykazali się szczególną pomysłowością i poczuciem humoru w kwestii swojego ubioru. Następnie przyszedł czas na podziwianie galerii zdjęć talentów uczniów i nauczycieli, która wzbudziła wiele emocji i zachwytu. Kolejną okazją do integracji społeczności szkolnej było czytanie klasom młodszym przez starszych kolegów i koleżanki. Dużą atrakcją okazała się Fotobudka, dzięki której każdy z uczniów wrócił do domu z pamiątkowym zdjęciem. Wspólnie z wychowawcami klasy wykonały niezwykle pomysłowe i kreatywne kolaże ze zdjęciami, które można podziwiać w salach lekcyjnych.

Chętni uczniowie przez cały tydzień wykonywali zadania z „dzienniczka życzliwości”, a w piątek zostali docenieni za swoje zaangażowanie w postaci słodkiego upominku.  Ostatniego dnia naszej akcji wszystkie klasy otrzymały pakiety śniadaniowe i uczniowie spędzili czas na wspólnym posiłku razem z nauczycielami. Rozdana została również poczta życzliwości, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji.

Mamy nadzieję, że życzliwość i empatia nie skończą się wraz z końcem Tygodnia Życzliwości, a zostaną w naszej szkole na zawsze. Dzielmy się swoją pozytywną energią i pokazujmy, że ŻYCZLIWOŚĆ rzeczywiście ma moc. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom zaangażowanym w realizację działań, okazaną pomoc i wsparcie :-)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Beata Szaruga,  Ilona Wrótniak - Terlecka