12 prac nastolatka

mitynalekcji.jpg

Uczniowie klasy 5a na lekcjach języka polskiego mierzą się z mitami. Ostatnio poznali Heraklesa i prace, które musiał wykonać. Przy tej okazji rozmawialiśmy o mitologicznych stworzeniach takich jak: hydra, lew nemejski, minotaur, chimera i wiele innych. Wykorzystaliśmy do tego karty VR oraz aplikację Smarty. Nasze postacie ożyły: poruszały się, wydawały odgłosy, próbowały podejść. Dzięki lektorowi dzieci mogły przygotować krótkie notatki o wskazanych bohaterach. Działo się. Na koniec chętni wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie z wybraną postacią.

Następnie zainspirowani zadaniami herosa, przygotowaliśmy listę 12 prac dla nastolatka. Znalazły się wśród nich takie aktywności jak: przygotowanie kolacji, zrobienie i poskładanie prania, zrezygnowanie na 2 dni ze słodyczy czy posprzątanie pokoju. Pomimo początkowego przerażenia dzieci i komentarzy: "To nie nie uda", "To niewykonalne", okazało się, że tydzień wystarczył, aby pokonać własne potwory i zadanie wykonać, co bliscy potwierdzili podpisem. Zadania uważam za zaliczone!
Iwona Chmielewska