Uroczystość Dnia Patrona

Święto Patrona.JPG

W czwartek, 16 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość Dnia Patrona. Sylwetkę i twórczość pisarza Henryka Sienkiewicza przybliżyła społeczności szkoły klasa 5b wraz z wychowawczynią. Uczniowie, którzy przygotowali część artystyczną przypomnieli najważniejsze informacje z życia naszego patrona oraz wcielając się w bohaterów powieści: “Krzyżacy”, “W pustyni i w puszczy”, “Quo vadis” przenieśli nas do niezwykłego świata literatury pięknej. Podczas przedstawienia uczennice z klasy 5b: Alicja Bogusz, Karolina Leonienko oraz 4c: Kaja Rodak i Zuzanna Seroka zachwyciły wszystkich tańcem akrobatycznym w rytm afrykańskiej muzyki. Występ zakończył się pięknym wykonaniem przez Karolinę Leonienko z towarzyszeniem całej klasy 5b piosenki “Rzeka marzeń”.