Spotkanie z Wolontariuszami ze schroniska dla zwierząt

kafelek.png

W piątek 16 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z wolontariuszami ze Stowarzyszenia: Wolontariusze i Przyjaciele Schroniska w Puławach. Oczywiście Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wolontariusze przybyli z wyjątkowymi gośćmi: z pieskami, które są teraz psami właścicielskim , ale kiedyś były mieszkańcami właśnie puławskiego schroniska , ale zostały adoptowane. Celem tego spotkania było przybliżenie dzieciom  Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach, promowanie wolontariatu oraz adopcji zwierząt. Ważnym aspektem spotkania było uwrażliwienie młodego pokolenia na los zwierząt, obowiązki właścicieli zwierząt oraz rozmowa o tym, jak zareagować kiedy widzimy zwierzęta bez opieki. Spotkanie zakończyło się „głaskami„ wyjątkowych gości: Frediego i Bobiego. Wolontariusze zachęcili uczniów również do konkursu plastycznego: Szczęśliwy zwierzak” Regulamin konkursu w załączniku.