Wycieczka klasy 6e

wycieczka6e.jpg

Klasa 6e rozpoczęła ferie zimowe wycieczką do Łodzi. Pierwszą atrakcją wyjazdu było Orientarium czyli najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Po okiem przewodnika uczniowie zwiedzili Strefę Indyjską czyli królestwo słoni, w którym przewodzi słoń Aleksander.  Jest on największym i najstarszym przedstawicielem tego gatunku w Europie.  Kolejnym punktem zwiedzania Orientarium  był podwodny tunel liczący 26 metrów długości.  Pływa w nim ponad 1300 osobników, które są przedstawicielami 180 różnych gatunków.

W strefie Wysp Sundajskich uczniowie wysłuchali ciekawostek o największych krokodylach Europy - Krakenie i jego partnerce Penelopie.  W części ogrodu noszącej nazwę inspirowaną indonezyjską wyspą na Oceanie Spokojnym - Celebes mieszkają makaki wanderu, których wybieg stylizowany jest na buddyjską świątynię.

Największą atrakcją pobytu w zoo była jednak kąpiel słoni indyjskich. Zwierzęta wchodząc do basenu wyławiają z niego smakołyki i jednocześnie świetnie się bawią w wodzie.

Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Mandorii czyli rodzinnym parku rozrywki i ekscytujących odkryć. W Mandorii czekały na uczniów wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami,  gigantyczna zjeżdżalnia, szalupy, strzelnica i wiele innych atrakcji. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.