Gra miejska

gra.jpg

W pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły brali udział w grze miejskiej dotyczącej Powstania Styczniowego. Organizatorami gry był Hufiec ZHP Puławy oraz 12 Drużyna Starszoharcerska im. Zawiszy Czarnego. Celem wydarzenia było zarówno rozszerzenie wiedzy uczestników na temat Powstania Styczniowego, jak i przybliżenie historii w sposób atrakcyjny i aktywizujący.

Gra składała się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu krzyżówki. Informacje potrzebne do jej rozwiązania znajdowały się w różnych miejscach, do których należało dojść posługując się otrzymaną mapą.

Drugim etapem był festyn historyczny, na którym grupa rekonstrukcji historycznej prezentowała ówczesne ubiory oraz uzbrojenie.

Po zakończeniu festiwalu wszyscy uczestnicy mogli z dumą powiedzieć, że brali udział w wydarzeniu pełnym kulturowego bogactwa. Był to naprawdę niezapomniany dzień, który pozostanie długo w pamięci wszystkich jego uczestników.