Kartki wielkanocne

zdjęcie główne.png

Uczniowie na zajęciach plastycznych w ramach projektu Integracyjnych IOM "Różnorodność w Jedności-Nasza Szkoła, Nasza Wspólnota" wykonywali kartki z życzeniami dla bliskich techniką scrapbookingu.

Technika ta polega na tworzeniu dekoracyjnych kartek i albumów przez warstwowe łączenie różnorodnych materiałów, takich jak papier, zdjęcia, naklejki, wstążki oraz inne elementy ozdobne. Scrapbooking pozwala na osobiste i kreatywne opowiadanie historii, co sprawia, że każda wykonana praca jest unikalna i osobista.

W procesie tworzenia kartek wielkanocnych uczniowie mieli okazję nie tylko rozwijać swoje umiejętności artystyczne, ale także uczyć się cierpliwości i precyzji. Pani Renata Szczypa, pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach oraz POK Dom Chemika, pełniła rolę mentorki i instruktorki, wprowadzając uczestników w tajniki scrapbookingu oraz inspirując ich do twórczego myślenia.

Zajęcia te są doskonałym przykładem, jak działania artystyczne mogą sprzyjać integracji i wzajemnemu zrozumieniu między uczniami z różnych środowisk i kultur. Poprzez wspólne tworzenie i dzielenie się swoimi pracami, uczniowie nie tylko zdobywają nowe umiejętności, ale także uczą się wartości takich jak szacunek, współpraca i przyjaźń.

Zajęcia te odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki.