Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc.png

Pod takim hasłem w dniu 6 marca w kl. 6c odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką panią Moniką Bakun. Uczniowie zgłosili wychowawcy potrzebę uzyskania niezbędnej wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani pielęgniarka przyniosła ze sobą fantoma i przeprowadziła pogadankę oraz pokazała, jak prawidłowo i w jakiej kolejności wykonać czynności związane z udzieleniem pomocy drugiej osobie. Wszyscy słuchali z zaangażowaniem i zadawali dużo pytań. Chętni uczniowie ćwiczyli pierwszą pomoc na fantomie. Uczestnicy spotkania zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w przypadku zaistniałej potrzeby.

Agata Miazga