Rosnę z matematyką

główne.png

W ramach programu ,,Rosnę z matematyką", sfinansowanego i zorganizowanego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć, nasze oddziały zerowe biorą udział w projekcie:,, KAŻDEGO TYKA MATEMATYKA". Podjęte przez nas działania mają na celu uświadomienie dzieciom, że matematyka jest stale obecna w życiu codziennym i warto nauczyć się wykorzystywać zdobytą wiedzę merytoryczną w praktyce. Projekt ,,KAŻDEGO TYKA MATEMATYKA" jest innowacyjny, ponieważ pozwala na połączenie zabawy z nauką. Założone działania oparte są o nowatorskie metody z wykorzystaniem ciekawych, "nietuzinkowych" pomocy dydaktycznych. W ramach projektu uczniowie rozpoczęli przygodę z matą do kodowania, odszyfrowując zakodowane obrazy serca oraz figury geometryczne. Dzieci poznały już wszystkie cyfry i kształtują umiejętność przeliczania na konkretach poprzez wykorzystanie kolorowych patyczków, klocków, dinozaurów oraz kostek matematycznych Mathlink cubes. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem ,,bawili się" figurami geometrycznymi. Tworzyli oni ciekawe geometryczne prace plastyczne metodą wydzieranki, kolażu, układania tangramu, wykonywały barwne kolorowanki. Dzieci zapoznały się również z zasadami gry sudoku, wykonywały zadania na tablicy interaktywnej grając w minisudoku obrazkowe, matMemorki.

Wejdźcie do "świata matematyki" i koniecznie obejrzyjcie galerię zdjęć!