Działania innowacyjne w grupie 0d

kafelek.jpg

Dzieci z grupy 0d w bieżącym roku szkolnym biorą udział w innowacji pedagogicznej zatytułowanej
"Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury".

Pewnego dnia do dzieci z grupy 0d przyszedł mały Miś, którego dzieci nazwały Czytusiem. Od tamtego dnia Miś spędza bardzo dużo czasu z dziećmi, ale i występuje w roli przewodnika po świecie literatury. Dodatkowo od czasu do czasu miewa bardzo ciekawe przygody, odbywając czytelniczą podróż po domach swoich szkolnych przyjaciół z 0d. Podczas tych wycieczek głównym zadaniem do zrealizowania jest przeczytanie Czytusiowi książeczki wspólnie z rodzicami, następnie wypełnienie karty z dzienniczka Małego Misia.

Dzieci z grupy 0d zrealizowały I Moduł „Czytamy razem z Małym Misiem”.

Poprzez wymienione działania dzieci rozwijają kluczowe kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się oraz kompetencje obywatelskie.

Monika Szaruga