Niepełnoletni też głosowali w wyborach!

mlodzi_glosuja.jpg

W ramach projektu “Młodzi głosują 2023”,organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, uczniowie i uczennice z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w symulacji wyborów i tak jak dorośli zagłosować na wybrane komitety. Na kogo zagłosowali?

W projekcie “Młodzi głosują 2023”, którego zasadą  jest neutralność polityczna, uczniowie klasy 8a,  samodzielnie przeprowadzili kampanię profrekwencyjną  w klasach 6 i 7,  powołali  komisję wyborczą i przeliczyli  głosy. Przez własne doświadczenie uczyli się o najważniejszych mechanizmach demokracji. Wszyscy uczniowie klas 6, 7 i klasy 8, mieli możliwość uczestniczyć w tym wyborczym święcie, uświadamiając sobie jak cennym prawem jest prawo wybierania swoich przedstawicieli.

Wyniki głosowania znajdują się w GALERII.