Spotkanie autorskie z p. Pawłem Beręsewiczem

kafelek.jpeg

2 października, w ramach działań związanych z Ogólnopolską Akcją Czytelniczą CZYTAMY Z SERCEM, w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie on-line z pisarzem Pawłem Beręsewiczem. To współczesny  pisarz,  tłumacz i leksykograf, autor powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci. Jest laureatem nagrody „Guliwera”, konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. 6c i kl. 6e pod opieką p. A. Miazgi, M. Kuś i K. Sykut.

Podczas spotkania pisarz przedstawił literackich bohaterów jednej ze swoich książek „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. Odnosił się także do innych napisanych przez siebie pozycji. Autor opowiadał ,m.in. o początkach swojej twórczości, inspiracjach i etapach powstawania książki. Na czacie można było zadać pytania, na które pisarz chętnie udzielał odpowiedzi.

Agata Miazga