Wycieczka 2a i 2c do Kazimierza Dolnego

kafelek.jpg

Dnia 10.10.23r. klasa 2a i 2c wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczką krajoznawczą „Od spichlerza do Mięćmierza”. Motywem przewodnim wycieczki była wędrówka po Kazimierzu Dolnym i okolicach na kanwie legend, ciekawostek i barwnej historii. Połączenie kilku form zwiedzania (spacer i jazda Eko Busikami) zapewniły dzieciom wspaniałą, interaktywną przygodę. Podczas spaceru zaułkami miasteczka, nasi mali podróżnicy zwiedzali zabytki oraz wysłuchiwali magicznych legend i opowieści. Największych wrażeń i radości dostarczyła podróż z muzyką czerwonymi Eko Busikami. Cennym elementem wycieczki było „poszukiwanie skarbu” ukrytego przez legendarnego psa Werniksa. Odnalezionym skarbem okazały się pięknie ilustrowane przewodniki książkowe dla każdego uczestnika. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.