wycieczka_warszawa.png

Dnia 12 października br. uczniowie klasy 7c i 8a pod opieką p. Anny Kulig, p. Renaty Lis i p. Elżbiety Adamowicz-Matraszek uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Sejmu RP. W trakcie wizyty nasi podopieczni wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznali jego dzieje współczesne. Pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiadała  o pracy posła. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Salę Posiedzeń oraz Hall Główny , na którym znajdują się tablice upamiętniające posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie II Wojny Światowej oraz Katastrofy Smoleńskiej.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się na zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy, która była dla wszystkich wyjątkową interaktywną podróżą w niewidzialny świat, podczas której uczniowie mogli sprawdzić, jak poradzą sobie z codziennymi sytuacjami bez pomocy wzroku - wyłącznie z użyciem zmysłu słuchu, węchu i  równowagi.

Ostatnim punktem wyjazdu był spektakl "Ciotka Karola" w Teatrze Kwadrat. "Ciotka Karola" to światowej klasy farsa Brandona Thomasa, której nową odsłonę ukazał  reżyser Andrzej Nejman. Ciekawa, pełna niespodzianek i humoru sztuka z muzyką Czesława Mozilla wprawiła wszystkich w doskonały nastrój oraz była okazją, żeby zastanowić się, jak wiele zmieniło się w obyczajach na przestrzeni lat.

Wróciliśmy do szkoły zadowoleni i zrelaksowani.