Spotkanie z puławskimi Seniorami

kafelek1.png

W dniu 25 stycznia przedstawiciele uczniów naszej szkoły odwiedzili Dzienny Dom Pomocy dla Osób Starszych w Puławach. Tam zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony jednemu z Patronów 2024 roku - Czesławowi Miłoszowi. Podczas występu przybliżyli sylwetkę znakomitego poety, tłumacza i eseisty oraz wybrane utwory z jego niezwykle bogatej twórczości. Czytanym tekstom towarzyszyła prezentacja multimedialna zawierająca fotografie poety z różnych etapów jego życia. Występ naszych uczniów zaciekawił zebranych Seniorów i został nagrodzony brawami. Pod koniec dzieci złożyły życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka i wręczyły drobne upominki. W podziękowaniu delegacja naszej szkoły otrzymała upominki i została zaproszona do wspólnego poczęstunku. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie: Daria Musiatowicz (5a), Aleksander Greguła (5a), Hanna Kwit (5c), Angelika Krawczyk (7b) i Bartosz Kostrzewa (7b). Całość przygotowała biblioteka szkolna.