Starsi uczniowie czytają młodszym

Starsi czytają młodszym.jpg

„Nikt bowiem nie rodzi się czytelnikiem.

Czytelnika trzeba wychować!”

W naszej szkole już od wielu lat starsi uczniowie czytają bajki młodszym koleżankom i kolegom. Julia Matraszek i Natalia Ciesielska z klasy 8a w ostatnim czasie odwiedziły wszystkie klasy 1 i 2. Przeczytały „Bajkę krasnoludka Bajkodłubka” Małgorzaty Strzałkowskiej i wiersz „Plebiscyt” Anny Gajewskiej.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści utworów.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa oraz integrowanie starszych uczniów z młodszymi. Korzyści są obustronne – młodsze dzieci ćwiczą koncentrację, uwagę, pamięć i zainteresowanie słowem pisanym, natomiast ósmoklasistki trenują występy przed publicznością oraz doskonalą dykcję i płynne czytanie z odpowiednią intonacją.